Rodzina Rabenda 02

ksiegagosci

 

 

osterglocken klein

 

 

fruehlings linie

Rodzina

Zofia ur. 1909r. - najstarsza córka babci Antoniny. Wyszła za mąż za Edmunda Nieruszewicza. Zajmowala się wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu. Szybko owdowiala, do śmierci zamieszkiwała w mieście Koronowo. Zmarla w wieku 80 lat. Jej dzieci to:

  - Edwin ur. 1935r.

   Był miliciantem w Kielcach, nie żyje.

  - Wanda ur. 1936r.

   Była żoną stażnika więziewego, bezdzietna, żyla i zmarła w Koronowie.

  - Halina ur. 1942r.

   Halina żyje w Gdańsku, zajmowała się turystyką.

  - Piotr ur. 1947r.

   Piotr żyje w Gdańsku, pracuje w branży piwowarskiej.

  - Ania ur. 1948r.

   Ania żyje w Koronowie, wychowała troje dzieci, doczekała 5 wnuków

Antoni ur. 1907r. - żona Stanisława. Okupację spędził na przymusowych robotach w Niemczech. Po wojnie osiedlił się w Starym Czarnowie koło Szczecina i całe życie przepracował na kolei państwowej. Umarł w wieku 90 lat. Miał dwóch synów:

  - Henryk

   Henryk żyje i mieszka w Starym Czarnowie. Obecnie jest na emeryturze. Był naczelnikiem urzędu pocztowego. Dwie córki: starsza Urszula która zmarła w 1991r. i młodsza Halina. Urszula miała jednego syna Dominika, Halina córke Aurelie.

  - Tadeusz

   Tadeusz był‚ żołnierzem zawodowym, ma dwóch synów bliżniaków: Mirosława i Bogdana. Wszyscy mieszkają w Szczecinie. Tadeusz z żoną w prawobrzeżnej części zaś synowie w lewobrzeżnej. Mirosław pracuje w budownictwie, ma dwóch synów Piotra i Jarosława. Bogdan jest zawodowym kierowcą ma córkę Monikę i syna Łukasza.

Weronika ur. 1922r. - wyszła za mąż za Jana Wojtczaka. Zyje do dziś w Bydgoszczy. Zajmowała się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. Jej dzieci to:

  - Maria ur. 1942r.

   Wyszła za mąż za Marka Nowaka, wdowa, córka Mariola. Mieszka jako emerytka w Bydgoszczy.

  - Jadwiga ur. 1946r.

   Wyszła za mąż za Edmunda Paszkowiaka i wraz z córką Beatą zamieszkuje od wielu lat we Francji. Jest już babcią i młodą prababcią.

  - Janusz ur. 1948r.

   Nie żyje.

  - Kazimierz ur. 1951r.

   Zamieszkuje w Bydgoszczy.

  - Krzysztof ur. 1953r.

   Nie żyje.

Stefan ur. 1925r. 26 kwietnia w Gościeradzu, zmarł przeżywszy 69 lat, 9 grudnia 1994r. w Gdyni. W 1945r. ożenił się z Hanną Potulską, zmarła nie doczekawszy 53 urodzin, 29 stycznia 1978r. Z tego małżeństwa przyszło na świat czworo dzieci:

  - Beata Maria ur. 1946r. w Pelplinie, zmarła w tym samym roku, przeżywszy zaledwie 3 miesiące.

  - Piotr Stefan ur. 21 maja 1948r. w Krośnie Odrzańskim, zmarł po krótkiej chorobie 23 lutego 1957r.

  - Maria Beata ur. 1 lipca 1949r. w Krośnie Odrzańskim.

  - Karol Tomasz ur. 5 czerwca 1958r. w Gdańsku.

   

Po miejscach urodzin dzieci możemy zauważyć, że nie była to „spokojna” rodzina. Wędrowali po kraju… po budowach energetycznych. Od budowy Elektrowni na Stopce/Koronowie po przerwaną budowę Elektrowni Jądrowej w Żarnowcu. Ojciec swoją karierę zawodową rozpoczął od robotnika w Elektrowni Wodnej w Dychowie (k. Krosna Odrzańskiego), przez kilka innych budów w różnych miastach Polski, do Dyrektora Ekonomicznego w Żarnowcu. Po przejściu na emeryturę żył tylko cztery lata, zmarł po ciężkiej chorobie. Był już wtedy powtórnie żonaty, nie utrzymujemy z bratem Karolem kontaktów z jego drugą żoną.

Trochę informacji o żyjących dzieciach Stefana:

  - Beata jej mąż to Roman Rolbiecki ur. 13 lutego 1949r., oboje na emeryturze, mają dwoje dzieci:

   - Adam Paweł ur. 28 lipca 1970r. w Gdańsku, żonaty z Elżbietą z domu Rabij urodzoną 2 lipca 1969r., pracują, są współwłaścicielami domu, mają się dobrze.

   - Magdalena Hanna ur. 6 czerwca 1974r. w Gdańsku, mąż Dariusz Włodarczyk ur. 27 kwietnia 1975r., pracują, są współwłaścicielami domu, mają cudowną córeczkę Matyldę Hannę urodzoną 26 listopada 2006r.

   Dzieci Beaty i Romana kontynuują tradycję rodzinną po dziadku i mamie, i pracują w resorcie energetyki.

  - Karol jego żona to Jolanta z domu Wlaźlińska ur. 22 maja 1961r. mają syna:

   - Marcin ur. 6 lutego 1983r. w Gdańsku.

   Od wielu lat mieszkają w Niemczech. Prowadzą niewielką restaurację, czym są bardzo zajęci.

Obyśmy tylko zdrowi byli.

Notkę opracowała Beata Rolbiecka z domu Rabenda.

15 stycznia 2008r.

Jan ur. 1903r. - żona Helena, najstarszy syn dziadka Walentego. W 1939 roku trafił do niewoli niemieckiej, w której przebywał do końca wojny. Po roku 1945 osiedlił się w mieście Stare Czarnowo koło Szczecina i prowadził bardzo duże gospodarstwo rolne. Przez wiele lat sołtys tej miejsowości. Zmarł w wieku 82 lat. Jego dzieci to:

  - Zygmunt

   Był elektromonterem, nie żyje.

  - Benedykt

   Był listonoszem, nie żyje. Benedykt miał trzy córki: Małgorzata (mieszka w Szczecinie), Edytę i Katarzynę, które do dzisiaj mieszkają w Starym Czarnowie.

  - Henryk 

   Kierowca, żona Teresa, synowie: Ireneusz i Bartłomiej. Obaj pracują na terenie Szczecina. Ireneusz jest handlowcem i ma syna Arkadiusza, natomiast Bartłomiej jest przedstawicielem handlowym i ma córkę Aleksandrę.

  - Antoni ur. 1951r.

   Handlowiec, obecnie rencista, żona Irena. Dzieci: Damian i Justyna. Zamieszkują w Starym Czarnowie. Damian ma syna Pawła a Justyna córkę.

  - Kazimierz

   Był kucharzem, nie żyje.

  - Anna

    Kucharz.

Waleria ur. 1919r. - wyszła za mąż za Stanisława Kazimierskiego i od 1965 roku mieszkała w Warszawie. Zmarła w 2010r. w wieku 91 lat. Pochowana na cmentarzu w Koronowie. W czasie okupacji utrzymywała ścisły Kontakt ze swoimi bracmi którzy walczyli na różnych frontach drugiej wojny światowej. Odwiedzała ich w szpitalach polowych gdy odnosili rany. Przyjęła na siebie rolę łączniczki w rodzinie i dążyła do jej zbliżenia. Jej dzieci to:

  - Stanisław ur. 1940r.

   Stanisław żyje na Górnym Ślasku z najmłodszą córką Natalią. Ojciec trzech synów, Marka, Jarka i Tomka. Wdowiec na emeryturze.

  - Lucyna ur. 1952r.

   Wyszła za mąż za Józefa Bajkowskiego i zamieszkuje wraz z dziećmi Zofią i Maćkiem w USA. Pracuje w szkolnictwie wyższym.

Walenty ur. 1923r. - żona Anastazja. W wieku 18 lat wcielony do armii niemieckiej, gdzie przez 3,5 roku walczył na froncie wschodnim. Trzykrotnie ciężko ranny. Po jej zakończeniu przez 10 lat pracował jako listonosz w miejscowości Koronowo, a od 1957 roku zamieszkał wraz z rodziną w Gdyni i zatrudniony był w kościele katolickim. Przeżył 81 lat. Jego dzieci to:

  - Jan ur. 1948r.

   Żona Maria, emeryt wojskowy, obecnie taksówkarz. Ojciec Jarosława, Adama i Aleksandry. Doczekał 5 wnuków. Mieszka we Władysławowie.

  - Teresa ur.1950r.

   Teresa wyszła za mąż za Wojciecha Perę, życie zawodowe przepracowała w zarządzie elektrociepłowni. Matka Michała i Agnieszki. Na emeryturze, zamieszkuje w Gdańsku.

  - Jerzy ur. 1954r.

   Żona Janina. Dzieci: Paweł i Marcin. Zamieszkuje w Niemczech (Wesel) i pracuje w fabryce urządzeń sanitarnych.

  - Tomasz ur. 1963r.

   Żona Grażyna, córka Beata. Kierowca. Zamieszkuje na terenie Niemiec (Bornheim) i pracuje w miejskim zakładzie zieleni.

Ludwik ur. 1926r. - żona Weronika z pochodzenia Irlandka. W roku 1944 jako 18 letni chłopak znalazł się na terytorium Francji gdzie przystępił do partyzantki. Przerzucony do Włoch wstąpił do armii gen. Andersa. Po zakończeniu wojny pozostał w Anglii gdzie założył rodzinę. Utrzymywał się z prowadzenia własnej restauracji. Zmarł nagle w wieku 57 lat. Jego dzieci to:

  - Elizabeth ur. 1958r.

   Partner życiowy - Frank, córka Phoebe. Pracuje w zakładzie optycznym.

  - Markus ur. 1959r.

   Żona Kerry, dzieci Poppy i Charlie. Pracuje w zarządzie fabryki wyrabiającej elementy do maszyn.

  - Magda ur. 1967r.

   Partner życiowy Brian, córka Lauren. Jest z wykształcenia pielęgniarką, bliźniacza siostra Sara.

  - Sara ur. 1967r.

   Mąż Andrew Jackson, matka trojaczków o imionach Edward, Olivier i Eleonor. Z wykształcenia nauczycielka. Bliźniacza siostra Magda.

 

Od urodzenia żyją w Wielkiej Brytanii. Nie posługują się językiem polskim. Szczęśliwie odnalezieni po wielu latach poszukiwań z czego się wszyscy bardzo cieszymy.

Józef ur. 1929r. - żona Władysława. Najmłodszy z dzieci. Osiedlił się wraz z rodziną w miejscowości Głobino koło Słupska. Przez całe życie pracował, pełniąc kierownicze funkcje w rolnictwie. Żył 74 lata. Jego dzieci to:

  - Elżbieta ur. 1954r.

   Wyszła za mąż za Jerzego Korda. Dzieci: Beata i Dominik. Prowadzą własną praktykę lekarską na terenie Niemiec.

  - Piotr ur. 1955r.

   Żona Teresa, dzieci Sylwia i Konrad. Prowadzi wraz z całą rodziną wielohektarowe gospodarstwo rolne.

  - Zbigniew ur. 1957r.

   Żona Iwona, córka Karolina. Właściciel dużej firmy zajmującej się przetwórstwem owoców i warzyw w okolicach Słupska.

  - Anna ur. 1959r.

   Wyszła za mąż za Marka Kurowskiego, córka Magda. Pracuje w szkolnictwie specjalnym w Wejherowie.

[Home] [Historia] [Drzewo Gen.] [Rodzina] [Galeria] [Kontakt] [Informacje] [Linki]